Hlavní navigace

Názor k článku Mnoho povyku pro PIN. O co vlastně jde v boji mezi FBI a Applem od A.S. Pergill - IMHO je úplně jedno, jestli vás popraví, nebo...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 2. 2016 7:59

    A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

    IMHO je úplně jedno, jestli vás popraví, nebo budete desítky let až do smrti hnít v base. Případně dělat matraci sadistickým dozorcům a spoluvězňům.

    Důležitá jsou opatření, aby nevinní šli od soudu očištěni, a pak je jedno, jestli ten opravdu vinný půjde od soudu do kriminálu, nebo na popraviště. Pes je zakopaný v justici, ne v trestu smrti jako takovém. Když se o tomhle diskutovalo někdy v 90. letech na Neviditelném Psovi, tak tam jeden diskutující z Nejvyššího soudu argumentoval proti trestu smrti tím, že "by museli soudci svou práci dělat pořádně a zodpovědně, protože každý nevinně popravený je mediální průšvih, zatímco když nevinný shnije v base, tak to nikoho nezajímá".
    IMHO je nutné dostat soudy pod kuratelu občanských komisí, které by kontrolovaly věcnou správnost (na to, aby našel v triviálních počtech ve znaleckém posudku chybu, má i absolvent zvláštní školy, a takové rozsudky spolek Šalamoun mj. také pranýřoval) celého procesu. V ideálním případně by jejich centrální složka měla zákonodárnou iniciativu, aby bylo možné navrhovat zjevně špatné, obligátně nesprávně vykládané apod. zákony k revizi a opravám.