Hlavní navigace

Názor k článku Mnoho povyku pro PIN. O co vlastně jde v boji mezi FBI a Applem od A.S. Pergill - ad 3 Proskočilo to tiskem a internetem v...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 2. 2016 19:26

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  ad 3 Proskočilo to tiskem a internetem v 90.letech, ještě za Jelcina. Co z toho je dostupné, to vám takto z hlavy neřeknu, ale řada textů z té doby není dohledatelná na netu, možná v papírových knihovnách.
  Těch lidí, co bylo postiženo "Komisemi pro neamerickou činnost", bylo řádově pár stovek a existují k tomu seznamy, takže je dohledat nebyl problém.
  Důležité je. že se ukázalo nejen tohle, ale že např. prakticky celé hnutí proti válce ve Vietnamu (a mírové hnutí v západních zemích obecně) řídili sověti a sověti řídili i M. L. Kinga (dokonce jeho známý projev "I have a dreem ..." a patrně i další texty byl dílem KGB, nikoli jeho samého) a další aktéry "emancipačního hnutí". Z tohoto pohledu byla likvidace MLK zcela oprávněným aktem obrany.
  Ty Komise pro neamerickou činnost mě zaujaly právě proto, že měly tak vysokou účinnost a žádné nevinné oběti (je to zajímavé i z hlediska obecně laboratorních metod stanovení toho či onoho, kde jsou skoro vždy falešně negativní a falešně pozitivní výsledky). Je to pro mě ukázka toho, že se právo dávno zvrhlo na jakousi samoúčelnou hru mezi soudem, obhájcem a obžalobou, která nemá s hledáním objektivní reality nic společného, a že zapojení laiků tohle může zlomit / rozbít.