Hlavní navigace

Názor k článku Model autostopu konečně překonán od Martina Kopty - Obávám se, že dříve nebo později i tady...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 9. 2000 20:58

  Martina Kopty (neregistrovaný)
  Obávám se, že dříve nebo později i tady narazíte na to, že dostanete prostě moc informací o různé kvalitě.

  Osobně se mi nejvíc zamlouvá systém autorit, které spravují informace o určitém tématu. Řekněme, že máme katalogový server (bez ohledu na počet fyzických strojů). U tohoto serveru působí pro každé téma nějaká autorita -- řekněme třeba editor (bez ohledu na počet fyzických osob). Samozřejmě nejen běžný návštěvník, ale i editor má možnost přidat odkaz. Editor akorát udělá to, že pro každé klíčové slovo odkazu doplní nějaký rating, chybějící klíče dopíše, redundatním přidělí nejnižší rating.

  Zní to obludně, ale pokud si za tím nepředstavíme byrokraty, ale řekněme diskusní skupinu, a server může být otevřený projekt, a skupiny mohou sloužit stejně jako ostatní diskusní skupiny...

  Například pokud hledám něco o HTML a spol., hledám to v resource listu FAQ konference o webdesignu, odtud obvykle bývám velmi dobře nasměrován a rychle se proklikám. Jinak hledám v archivech jiných konferencí. Druhá možnost je třeba search.netscape.com (editovaný vyhledavač), kde najdu obvykle velmi dobře odstupňované kvalitní odkazy, z nichž se opět už doklikám. To je něco, co mi prostě Yahoo!, av.com a podobné fulltextové katalogy nenabídnou.

  Otázkou je, jak se do toho systému odkaz dostane: doplní ho autor, doplní ho náhodný objevitel, najde ho robot procházející fulltext. Prostě chce to provést audit zdrojů získaných standardními technikami.