Hlavní navigace

Názor k článku Monopol na data o jízdních řádech skončí, stát je poskytne ve strojově čitelné podobě od Vindis - Tak IDOS není dokonalý a najdou se případy,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 11. 2013 20:09

    Vindis

    Tak IDOS není dokonalý a najdou se případy, kdy výsledky selžou nebo nedávají smysl. Také se mi párkrát stalo, že IDOS našel nesmyslný spoj. Třeba jeden večerní spoj, kdy mi nabídl jedinou variantu, ve kterém moji vesnici projížděl a skončil v následující vesnici, odkud bych se musel zase vracet zpět. Přitom když jsem se podrobně na ten spoj podíval, tak existovala zastávka přímo v mé vesnici. Takže nechápu, proč mi to nabízelo, že bych měl jet kamsi daleko, když jsem mohl vystoupit dřív a přímo po trase.
    Ale abych neplácal tak nabídnu jednu reálnou. Sice to není chyba, ale ukazuje nedokonalost IDOSu. Zadejte vlakový spoj z Praha hl.n. do Vsetín v čase 16:30. Výsledek nabídne pouze dva spoje 16:47 a 17:29. Nic mezi tím. Ovšem když zadáte spoj Praha hl.n. - Olomouc ve stejném čase, tak najednou máte o dva spoje navíc 17:12 a 17:16. Tak proč mám jet v 16:47, když mohu bez problému jet i v 17:16 s přestupem v Olomouci, kde počkám na rychlík z 16:47. Proč tuto "lepší" variantu nenabízí hned při přímém spojení, když tam uvádí spojení s Pednolínem?