Hlavní navigace

Názor k článku Monopol na data z jízdních řádů končí. CHAPS se dohodl s ministerstvem od Filip Jirsák - Ano, k něčemu použitelný je, jenže proč chtít...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 5. 2015 21:26

    Filip Jirsák

    Ano, k něčemu použitelný je, jenže proč chtít jenom něco, když máme data na něco lepšího? Navíc data se zveřejňují v tom formátu, v jakém je Chaps dostává, takže tam není žádný prostor pro jejich pokažení, všichni mají stejné podmínky, a s tím publikováním by neměly být prakticky žádné náklady. Vaše řešení by dávalo smysl, pokud by se začínalo na zelené louce.

    Já jsem pro to, aby se používaly otevřené standardní formáty. Ale tady dávám přednost tomu, že se zvolilo rychlé levné řešení, které je výrazným posunem vpřed oproti současnému stavu. A dovedu si živě představit, že kdyby se řešil jiný formát, než ten stávající, nakonec to v GTFS stejně nebude, zato by stát vypsal další velkou IT zakázku na systém pro řízení zeměkoule, žádosti o jízdní řády byste podával osobně v Šumperku na 30stránkovém formuláři podepsaném vlastní krví a jízdní řády by chodily pouze formou změnových souborů od začátku roku do datových schránek.