Hlavní navigace

Názor k článku Možná se dostanete do cizí schránky na Centrum Mail, účty jsou ale prý v bezpečí od Pomstychtivý vzpomínající - V rámci sebezáchovy funkční části Internetu (SMTP) se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 6. 2013 11:47

  Pomstychtivý vzpomínající (neregistrovaný) ---.a189.priv.bahnhof.se

  V rámci sebezáchovy funkční části Internetu (SMTP) se měli právě všichni na zablokování free přístupu k SMTP serverům vykašlat a navíc měli přestat používat služeb pochybných blacklistů.

  Dnes jsme tam kde tehdy, spíše je to ještě mnohem horší. Kdo ví zda se dnes nepoužívají whitelisty, protože ze "svobodného" SMTP serveru mnohdy pošta zmizí úplně, nebo je alespoň označena za SPAM. Zrovna takový český Seznam označuje za SPAM i vše příchozí od Google.

  P.S.
  Ještě bych tak věřil tu finanční stránku věci, tu zřejmě řešil zejména zmíněný Microsoft (u ostatních služeb). Jednak zrušil co bylo zdarma, včetně infrakstruktury a jednak některé věci nově zpoplatnil. Zajímavé také je, že dostal většinu komunikace pod absolutní kontrolu, proti čemuž se brblalo již tehdy. Myslím, že dnes (u příležitosti aféry PRISM) by vše potřeboval opět omlátit o hlavu (i za roky minulé) - co takhle pro začátek nepoužívat Hotmail, Live, Skype a zapomenout na XBox.