Hlavní navigace

Názor k článku Mýdlové V.I.P. vraždy jako symfonie velkoměsta od Rogue 11 - Milý pane šéf-redaktore, velmi jste mne zklamal. Rozklikl...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 2. 2016 1:59

  Rogue 11

  Milý pane šéf-redaktore, velmi jste mne zklamal. Rozklikl jsem článek, přečetl a myslel, že je to další z výlevů zhrzeného scénáristy Žáčka. Dokouknu a autor Jan Brychta. Ano to opravdu DZ potřebuje, druhého Žáčka. Tady je drobná polemika s vašimi názory.
  Nebudu hodnotit kvalitu seriálu jako takového. Splňuje to co drtivá většina seriálů amerických : zaujmout divákovu pozornost. Oceňuji inspiraci, velmi dobrou práci s nosnou myšlenkou jiných úspěšných seriálů a to nejen televizních a její následné rozvinutí. Nejprve je vzata základní myšlenka z seriálu Castle a vyměněny strany a pohlaví (tam spisovatel doprovází policejní vyšetřovatelku, tady detektiv doprovází spisovatelku) a úspěšně aplikována. Znalci a fanoušci žánru se baví, vy jedovatě prskáte. Následuje základní myšlenka z první knihy J.D. Robb Smrtící nahota. Opět otočena pohlaví (tam policejní vyšetřovatelka má za hlavního podezřelého známého miliardáře, tady policejní vyšetřovatel má za hlavní podezřelou známou a bohatou spisovatelku) Opět úspěšně aplikováno. Znalci a fanoušci žánru atd. No a na úplný závěr, to jsou Akta X , kdy Mulder dostane Scullyovou, aby na něj dohlížela.

  V rozporu s vaším tvrzením, že jde o "chlebařinu" vám musím sdělit že takhle invenční námět jsem v české produkci viděl naposled v Probudím se včera, kde je ten naprosto geniální nápad s "licoknigou" Za to jsem zmíněnému filmu odpustil i ten žvýkačkový PP.

  Ono totiž jde vykrádačku natočit kultivovaně, jako tady, nebo trapně, jako režisér Janák bezostyšně vykradl Mrazíka a ještě z toho dělal přednost. Vznikl neuvěřitelně stupidní film, kterým nás ČT opakovaně o vánocí trápí proto aby se asi vrátily náklady. Ano, Dvanáct měsíčků.

  A k té uvěřitelnosti a detektivkám co vycházejí z reality: konkurenční Nova a Policie Modrava. Hned na začátku opravdu velmi reálné zobrazení OOP v jakémsi Velkém Vidlákově, kterému velí major !! V té souvislosti jsem nakukoval na oficiální policejní stránky a OOP nejvyšší šarže poručík nebo nadporučík. Majoři jsou na vedoucích funkcích na okresech a krajích. Ostatně proč by major velel OOP v nějakém Vidlákově ? Tím u mě Policie Modrava klesla na úroveň pohádky o policii a po dvou dílech jsem ji vzdal.

  A dvě BTW: "Myšlenka na to, že by jakýkoliv civilista, natož hlavní podezřelý z vražd, vstupoval do vyšetřování, chodil bez omezení na místa činu a byl u výslechů, může napadnout pouze duševně chorého." Právě na základě tohoto nápadu postavila Nora Roberts svou sérii Smrtící... Myslíte, že je duševně chorá? Bavíme se přece stále o detektivkách, ne o dokumentech, že ?

  "bez špetky realističnosti na jedné a kousku fantasie na druhé straně"
  To o kousku fantasie jsem popsal výše a o té realističnosti jen tohle:
  Hlavním poradcem je doyen české kriminalistiky Josef Lottes, legendární šéf pražské mordparty a také týmu Tempus. Na téma kriminalistika není fundovanější osoba. Být jím, zažaluji vás za pomluvu.

  Co kdyby jste si před psaním článku udělal krátkou rešerši, aby jste nedopadl jako váš předchůdce pan Potůček, co psal o nejznámnějším britském dostihu Velké národní jako o Velké steeplechaské a když byl mnou označen za ignoranta, velmi se urazil.