Hlavní navigace

Názor k článku Na krátkých vlnách: aukce, závislost, nezávislost a konec anonymních SIM karet od randomofamber - Anonymní SIM karty... Já jsem pro zachování, ale argument,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 8. 2020 11:05

    randomofamber

    Anonymní SIM karty...
    Já jsem pro zachování, ale argument, že si lidé anonymní SIMky pořizují kvůli nevyžádané reklamě je nesmysl. Měl jsem anonymní SIM a stejně mě otravovali, protože některé telemarketingové firmy nechají vytáčet náhodně čísla automat. Pak se jedno vaše "anonymní" číslo objeví v nějakém e-mailu a máte po anonymitě. Najednou vás při volání začnou oslovovat jménem a na dotaz odkud mají má osobní data odpovídají lživě, že z veřejných registrů apod. Na dotaz, zda mají svolení ke zpracování osobních dat zavěsí telefon. Zpětné volání nelze, dohledat podle tlf. čísla konkrétní telemarketingovou firmu nelze (Běžný Franta Uživatel nemá šanci.). Jedinou možností je hrát s volajícím hru a zeptat se znovu na jméno a firmu "Pardon, já jsem špatně slyšel, můžete se prosím znovu představit a jaká, že jste to firma?". Díky GDPR a ÚOOU jsem snížil neoprávněné nakládaní s mými osobními daty na snesitelné minimum, ale jedině díky aplikaci Nevolejte.cz mám konečně pokoj, kdy mě aplikace zablokuje +-10 hovorů měsíčně (Bylo mnohonásobně víc.).
    Takže anonymní SIM ... pročby ne, ale když je musíte měnit jako ponožky pak se ptám, plní vůbec pro normálního člověka svůj účel nebo slouží jen tvz. nekalým živlům?