Hlavní navigace

Názor k článku Nahlašování podle DMCA je v boji proti pirátství nanic, uznává šef RIAA od A.S. Pergill - Máte-li text v elektronické podobě, tak v podstatě...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 9. 2015 10:04

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  Máte-li text v elektronické podobě, tak v podstatě platíte jen redaktora a jazykového korektora, což mohou být externisté, (a plat sobě). Případně reklamu.
  Už jsem tu kdysi uvedl, že není problém vytvořit z jednoho textu několik pdf souborů pro různé typy čtecích zařízení (4 velikosti IMHO pokryjí vše od mobilu po klasický displej, pokud předpokládám, že to slabozrací nebudou číst na nějakém mrňavém displeji). A můžete je prodávat všechny zabalené do zipu.

  IMHO největším problémem jsou platby po internetu, řada distributorů to začíná řešit předplatným, protože posílat malé částky je neskutečně drahé.
  V Alze to funguje tak, že jdete na pobočku, zaplatíte, a až platba projde, tak dostanete heslo, přes které mlůžete stahovat do vyčerpání částky.

  IMHO 2 Kamenní knihkupci jsou totální magoři, protože už dávno mohli začít prodávat e-knihy stylem "přijďte s čudlíkem, do zítřka nahrajem za základní cenu, za příplatek na počkání". Mohly by tak fungovat i knihovny, a ty jsou i ve vesničkách nestřediskových (byť třeba ne každý den).