Hlavní navigace

Názor k článku Nahlašování podle DMCA je v boji proti pirátství nanic, uznává šef RIAA od Tonda - Najít to je těžké, ale co sem tak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 9. 2015 15:06

  Tonda

  Najít to je těžké, ale co sem tak Googlil, tak u novinky v multiplexu je údajně podíl distributora polovic, s časem to pak klesá, bohužel 15 let starý článek:.

  http://zpravy.idnes.cz/ceny-vstupenek-do-kin-v-praze-porostou-dy8-/domaci.aspx?c=A001212_095610_praha_lin

  Na webu jednoho menšího kina v odpovědích na dotazy:

  http://www.gacinema.cz/?go=dotazy

  Je zmíněno: Drtivá část ze vstupného, přesně polovina jde distribučním společnostem a z druhé poloviny hradí kino DPH, OSU, Fond kinematografie, i když to se mi nezdá, předpokládám, že i distributor by měl účtovat s DPH a kino by si to mělo mít možnost odečíst, taky se mi nezdá, že by krom odvodu z každé vstupenky se platilo ještě OSA.

  Tady se producent vyjadřuje, že dvacka za stažení je málo a že kino bere 50 - 60 %, tedy distributor bere 40 - 50 %, jako OK cenu za stažení dostupnou u služeb aktuálních v roce 2011 uvádí 50 Kč, ovšem to se patrně jedná o starší věci.

  http://ekonom.ihned.cz/c1-52718620-producent-20-kc-za-stazeni-filmu-je-malo

  Čili vycházel bych z toho, že u novinek je to půlka a asi není důvod čekat, že z online shlédnutí by chtěl distributor méně, na online projekci přes net se doma může dívat víc lidí, čili by se někomu mohl v hlavě vylíhnout i nápad chtít víc než z jedné vstupenky.

  Infrastruktura pro online distribuci taky není zadarmo, takže u novinek by ta cena klidně mohla být ke stovce, u starších dejme tomu pade, ta dvacka by byla reálná možná tak u několik let starých filmů co prošly už i televizí.