Hlavní navigace

Názor k článku Nahlašování podle DMCA je v boji proti pirátství nanic, uznává šef RIAA od A.S. Pergill - Musíte si uvědomit, že řada autorů dosud raději...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 9. 2015 15:41

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  Musíte si uvědomit, že řada autorů dosud raději hodí na stůl rukopis nakladateli a dál se o to nestará. Na druhé straně řada literárních soutěží vyžaduje e-formát a k tomu nějaké výtisky (nebo taky nic), takže mladší generace pisálků je už cvičená na dodání elektronicky a v presentovatelné formě. Až převládnou, tak se to může zlomit docela rychle.

  K tomu druhému:
  Už tu bylo mockrát řečeno, že výpočty typu "ukradená" kopie = ukradený lístek do kina jsou prostě pitomost. To je prostě jak ta pohádka o selce, co nese domů vajíčko, že je nechá vysedět, vyroste z toho slepička, ta bude snášet vajíčka, ta něchá taky vysedět ... a bude velkostatkářkou s drůbežárnou; a pak zakopne a z vajíčka nebude ani omeleta.
  A existují studie, které dokazují, že vlastnictví "pirátské" kopie, pokud je dílo dobré, motivuje k zakoupení legální verze (která by jinak zakoupena nebyla). Pochopitelně, 90% a něco produkce jsou šunty, na které se člověk nedodívá ani na pirátské kopii.
  Další věcí je, že existují díla zcela legálně vystavená na netu, a že mají vůči studiové velkoprodukci vytěsňující efekt (protože počet shlédnutelných videí za měsíc, rok, život, je limitovaný).