Hlavní navigace

Názor k článku Nahlašování podle DMCA je v boji proti pirátství nanic, uznává šef RIAA od A.S. Pergill - 1. Před pár lety byly kuriozitou na úrovni...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 30. 9. 2015 12:25

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  1. Před pár lety byly kuriozitou na úrovni statistické chyby e-booky (a pamatuji doby, kdy nic takového nebylo).

  2. Tady nejsme ve sporu.

  3. Tohle je spíš problém metodický. Faktem je, že relativně dost lidí v různých průzkumech uvádí, že by je pirátská kopie dobrého díla přiměla ke koupi legální verze. (Čímž metodicky obejdeme choulostivý dotaz, zda oni sami "pirátí".)
  Vidím určitý zádrhel i v tom, že řada děl se u nás legálně ani koupit nedá, protože kdosi kdysi rozhodl, že se to podlidem ze střední Evropy nezpřístupní. Pak nic jiného než "pirátění" nezbývá a autor, který se nechá zastupovat takovými *** (aby to prošlo), ať si trhne.
  A řada "legálních placek" je nepřehratelná, pokud nemáte v PC parodii na operační systém z Redmontu, a některé ani tehdy ne. Čili existuje i opačný jev: někdo "pirátí" proto, že legálně zakoupené dílo není s to přehrát.
  Nehledě k tomu, že podobný model distribuce a placení (dokupování toho, co si člověk zdarma vyzkoušel a co je volně šířeno) u programů (distribuce jako shareware) v podstatě funguje.

  4. Trh prostě ještě není nasycen, tak jdou nahoru i díla licencovaná.