Hlavní navigace

Názor k článku Nákupy v zahraničí podraží kvůli DPH od Kajda - U nás to bylo, je a bude podobné,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 11. 2010 3:04

  Kajda (neregistrovaný) ---.clnet.cz

  U nás to bylo, je a bude podobné, protože celní úřad už nyní nestíhal všechno ani při limitu CLO i DPH na 150 Euro a některé zásilky s hodnotou nad 150 Euro procházely bez povšimnutí. Až klesne limit na 22 Euro bude takových zásilek ještě mnohem víc. Pokud jde o CLO a DPH to se u nás platí už teď z částky cena zboží + poštovné. Pouze pro stanovení zda cena dosahuje limitu se u zboží neobchodního charakteru pro osobní potřebu poštovné nezahrnuje tedy pouze při stanovování zda je či není překročen limit a jakmile je překročen tak se platí z částky cena zboží + poštovné a připravovaná novelizace zákona o DPH na tom nic nemění.

  Příklad po úpravě limitu na 22 Euro:

  Cena zboží neobchodního charakteru pro osobní potřebu bude 20 Euro a cena poštovného třeba 5 Euro. V takovém případě se DPH platit nebude protože cena zboží je 20 Euro, a to je pod limitem 22 Euro.

  Cena zboží neobchodního charakteru pro osobní potřebu bude 23 Euro a cena poštovného třeba 2 Euro. V takovém případě se bude platit DPH z částky 25 Euro (zboží 23 + poštovné 2), a to proto, že cena zboží je 23 Euro, a to je nad limitem 22 Euro.