Hlavní navigace

Názor k článku Nápady v ceně zlata od Marek Král - Budování onoho dočasného profilu by nemuselo být tak...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2000 14:12

    Marek Král (neregistrovaný)
    Budování onoho dočasného profilu by nemuselo být tak těžké. V tu chvíli si mohu prostě ve svém klientovi nějaký ten urychlující základní nasměrování určující dotazník vyplnit. Sice vzhledem k popisovanému záměru jde o ošklivou berličku, ale pomůže.
    Přesto mne ale napadalo při čtení článku něco podobného. A to, že mne systém bude neblaze směrovat právě v oblasti onoho dlouhodobého zájmu. Tak, jak je tu popsán, vede k větší a větší specializaci. Řeší náš dnešní problém - efektivitu hledání jakožto přesnost hledání - až do extrému. Pokud se bude stále zpřesňovat můj profil, budu s pomocí systému snadno pronikat do hloubky problematiky, ale zároveň se jeho vlivem budu měnit v omezence, fachidiota bez vědomí souvislostí. To se dnes stává spoustě lidí, ale mohou si za to sami. V budoucnu nás tak zcela nenápadně směřovala technika.
    (Tuším, že podobně jednosměrně zacílené a samostatně reagující systémy způsobily před pár lety pár umělých burzovních krachů, když reagovaly nákupem či prodejem akcií zprvu na výkyv ceny a vzápětí už na výkyv ceny způsobený obdobnou reakcí stejných systémů ostatních obchodníků a znovu a znovu a víc a... - Odstranili je tenkrát, omezili jejich funkčnost, nebo přišli autoři na nějaké rozumné řešení, které by pro zde uvažovaný systém mohlo být inspirací? Nevíte někdo?)