Hlavní navigace

Názor k článku Napřed VoLTE, teď VoWiFi. T-Mobile testuje volání po Wi-Fi sítích od Miloslav Ponkrác - Pořád ale nechápu, pokud mám-li k dispozici Wi-Fi,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 11. 2015 15:43

  Miloslav Ponkrác

  Pořád ale nechápu, pokud mám-li k dispozici Wi-Fi, proč nejet přes SIP (VoIP) protokol, ale nechat si to zpoplatňovat standardním tarifem T-Mobile. Ledaže bych se chtěl nechat oškubat jako ovce a mít volání záměrně dražší.

  To je první otázka, která člověka nutně musí napadnout. VoWiFi není nic jiného, než tunelování lidí do kapsy T-Mobile tam, kde podstatná část platby může zůstat v kapse zákazníka.

  Vzhledem ke standardní předraženosti českých mobilních operátorů a jejich dalších cest, jak si ještě přivydělat a více pumpnout zákazníky – si myslím, že zrovna v tomto případě je používání VoWiFi spíše příznak mdlého rozumu ze strany zákazníka.

  Dobře vím, kolik stojí mobilní volání, a na kolik se dá dostat v případě VoIP, najmě zahraničního providera, kde jsou ceny často ještě níže než u českých.

  Není mi jasný přínos pro zákazníka, tedy kromě toho, že už ho nebaví zapalování kubánských doutníků pětitisícovkami a rád by utrácel více než musí.