Hlavní navigace

Názor k článku Násilné hry nevychovávají děti k násilí, hraje je až polovina z nich od Miloslav Ponkrác - Přemýšlím, že uvedu studii, která dokáže, že porodnost...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 5. 2015 11:52

  Miloslav Ponkrác

  Přemýšlím, že uvedu studii, která dokáže, že porodnost nemá vliv na počet desetiletých dětí. Na vodorovnou osu dám porodbnost v ůrzných letech, na svislou počet desetiletých dětí, a graf a korelace snadno dokáží, žer mezi nimi není žádná souvislost.

  Všechny tyto studie mají jednu vadu, nepočítají s časovým posunem. Všechny tyto studie jsem četl. Předpokládají, že jakmile sednete ke hře, okamžitě jste násilník či nenásilník. A jakmile hru opustíte, pak se okamžitě změní vaše povaha a agresivita.

  Žádná studie nepočítá s časovým vývojem osobnosti.

  Stejné studie zjistí, že není žádný vztah mezi tréninkem tenisu a tenisovým výkonem. Protože první den byste přišli na trénink, ještě nic neumíte, ale studie to nezohledňují, prostě trénujete, ale výkon nic moc => ergo kladívko, vědecký závěr je jasný, tsportovní trénink nemá vliv na sportovní výkon.

  Podobných nesmyslných „vědeckých“ studií udělám na zakázku a levně kolik chcete. Stačí třeba nezohledňovat, že vývoj osobnosti, tedy jak agresivity, tak sportovního výkonu, má časový posun vůči akcím, které člověk dělá.

  Miloslav Ponkrác