Hlavní navigace

Názor k článku Násilné hry nevychovávají děti k násilí, hraje je až polovina z nich od Dan - Osobně jsem doslova odkojený na násilných hrách. Začalo...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 5. 2015 13:07

  Dan (neregistrovaný) ---.234.broadband7.iol.cz

  Osobně jsem doslova odkojený na násilných hrách. Začalo to hrou DOOM, pak DukeNukem, Quake a další. V době střední školy, kdy už jsem měl jako jeden z mála neomezené (časově i datově) připojení k Internetu se hodně pařil Counter-Strike.

  Znám hodně lidí, kteří taky pařili, rubali, sekali hlavy, dávali head-shoty a čím víc "lítaly střeva" tím víc se nám ta hra líbila :).

  Ovšem v reálu jsme vedli velice slušný život. Z kamarádů hráčů nikdo nějak extrémně nechlastal - já měl třeba první pivo až na jednom hráčském srazu, kde mi bylo téměř 18 a nějaký alkohol včetně piva jsem opravdu pil jen na nějakém srazu jednou za pár měsíců.

  Dnes je mi 30 a mohu reálně zhodnotit život nás, bývalých náctiletých náruživých hráčů" a například zbytku bývalých spolužáků.

  Můžu říct, že my hráči, jsme vyhledávali vždy spíš trvalejší vztahy, jsme mnohem více orientovaní na rodinu, v reálném životě nevyhledáváme konflikty, ale staráme se hlavně o sebe a své rodiny.
  Všem se nám podařilo najít úspěšné práce a většina z nás ještě i podniká ve vlastních firmách. Hodně z hráčských kamarádů, včetně mě, navíc třeba pracovalo v zahraničí nebo se přestěhovalo za prací do Prahy. Všichni také umíme poměrně dobře anglicky...

  Jako jedinou drobnou nevýhodu také musím přiznat, že téměř nikdo z "hráčů" nemá akademický titul... Ovšem na výši příjmů to zrovna u "hráčů" fakt nemá vliv, protože ten máme všichni zajištěný minimálně vyšší nadprůměr.

  Já osobně tedy vidím rozhodně lepší způsob trávení času, když si dítě "zapaří" než když se jde "projít do města".
  Samozřejmě ideální je třeba jezdit na kole v přírodě, ale to dělá velmi málo dětí i z těch, co hry nehrají...

  Naopak puberťáci, kteří "chodí ven" většinou chodí někam chlastat a hulit - alespoň tomu tak bylo, když jsem chodil na střední já :-D

  Byli "hráči" a pak lidi, kteří chodili chlastat :-D