Hlavní navigace

Názor k článku Nejen Huawei a ZTE. V Česku získávají vliv také další technologické firmy z Číny od 10 - Ale jde na to chytře. Není to jen...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2019 6:30

  10 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ale jde na to chytře. Není to jen tak nějaký čučkař, už trochu pokročilejší mistr maskování. Takže napřed líbivej návrh o Open HW (kdo z laiků by mohl nesouhlasit?), poté kritika šmírování USA (bravo, to je náš člověk!) a pak jako by nic z toho předchozího vlastně nezaznělo následující odstavec:

  "Legislativní opatření

  České zákony naštěstí umožňují řešit situaci a není na to ani zapotřebí žádná složitá právní analýza, kterou vláda požaduje. Aniž by se dále šířila nepřiměřená panika, je možné firmy Huawei a ZTE vyloučit z některých výběrových řízení z důvodů bezpečnosti.

  To by se v souladu s varováním NÚKIB týkalo především kritické infrastruktury. Kritickou infrastrukturou jsou například energetické rozvodné sítě, datové sítě, vodovody apod. Též pod ní spadají velké nemocnice. Obecně je to taková infrastruktura, jejíž nefunkčnost by narušila život mnoha lidem nebo dokonce způsobila ztráty na lidských životech."

  Takže opět klasické pirátské false-flag sorosovského mírně inovovaného typu. Řekneme A), dokonce řekneme i B) a pak napíšeme řešení, kdy B) už zamlčíme. Jestliže, jak píše české zákony naštěstí umožňují situaci řešit, tak stejně tak je nutné vyloučit ty ostatní closed-hw zařízení zbývajících firem, protože z hlediska bezpečnosti jsou rizikové naprosto stejně (ne-li víc, vezmeme-li v potaz možnou schopnost Huawei částečně blokovat šmírování prováděné NSA, které je implementováno již na úrovních OS a HW uživatelských zařízení). Takže pokud vyloučíme všechny rizikové technologie, pak ale naším řešením je, že nám nezbyl žádný dodavatel. Docela blbé řešení, že?

  https://www.profant.eu/2019/otevreny-hardware.html
  https://www.profant.eu/2019/huawei-zte.html