Hlavní navigace

Názor k článku Nejen Huawei a ZTE. V Česku získávají vliv také další technologické firmy z Číny od Jirka - Ale ty čínské firmy čínští občané jsou podle...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 1. 2019 23:17

    Jirka (neregistrovaný) 195.122.197.---

    Ale ty čínské firmy čínští občané jsou podle všeho zavázány poslouchat a poskytovat informace čínské CIA. A myslím, že je k tomu ani moc nemusí nutit. To už samo o sobě stačí. Nejde o to, jestli vložit někam špiclovací nástroje dokážou. Jde o to, že jsou apriori nebezpečnými více nebo méně ochotnými slouhy totalitního režimu, který je založen na omezení lidských práv hraničící s otrokářstvím, kradení duševního vlastnictví a neuznávání západních norem chování na svém území a pro své občany-otroky.
    Jestli špiclování do svých výrobků zatím neumí dát, nebo ho tam naopak umí dát tak dobře, že my to nepoznáme, nebo ho tam umí dát tak, že my nepoznáme, že už nás špiclují je přece jedno.
    A že to nejsou naši přátelé, ale jen roztahující panstvo, které nás má v lepším případě za hadr na boty, se ukázalo z reakce pana velvyslance - jsou si už tak jistí vůči tak malé zemi jako jsme my ! Nebudu pitvat jak se chovají ke svým "přátelům" v Africe v jihovýchodní Asii.