Hlavní navigace

Názor k článku Nejnovější cíl hackerů? Připojená auta. Hacknout jdou už i na dálku od Marta - http://www.theguardian.com/world/2013/feb/13/french-driver-200kmh-car-chase (Each time he tried to brake, the...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 9. 2015 10:53

  Marta (neregistrovaný) 192.168.1.---

  http://www.theguardian.com/world/2013/feb/13/french-driver-200kmh-car-chase (Each time he tried to brake, the car accelerated, eventually reaching 125mph (200 km/h) and sticking there.)

  http://m.rozhlas.cz/radio_cesko/tiskzahranicni/_zprava/zahranicni-tisk-14-unora-2013--1175510

  Francouzský deník Courrier picard přinesl zprávu o neuvěřitelné cestě na nákup, kterou zažil 36letý Fracouz Francois Lecerf. Cestou do supermarketu totiž u jeho Renaultu Laguna upraveného pro postižené řidiče selhaly přístrojové systémy a rychlost auta se zablokovala na 200 km/hod.

  Lecerf nemohl zabrzdit. Naštěstí se mu podařilo během divoké jízdy po francouzské dálnici zavolat policii. Ta okamžitě vypravila kolonu policejních vozidel, která Lecerfovi vyklízela na dálnici cestu. Zajistila také, aby tři stanice výběru mýtného otevřely pro Lecerfa závory.

  Nakonec Lecerfovi došel benzín a auto zpomalilo natolik, že mohl sjet do příkopu na dálnici za městem Dunkirk v Belgii. Řidiči se nic nestalo, nicméně v důsledku vypětí prodělal v krátké chvíli po sobě dva epileptické záchvaty. Lecerfův právník již podal žalobu na Renault za ohrožení života.