Hlavní navigace

Nekódovaný kanál NHK World HD oficiálně ze satelitu do celé Evropy

Japonská zpravodajská stanice NHK World HD, která se orientuje především na tento asijský stát, dnes oficiálně zahájila nekódované vysílání pro celou Evropu. Šíření signálu přešlo z testovacího režimu do ostrého provozu. Program se stal součástí nabídky satelitní služby Freesat, která je dostupná prostřednictvím satelitních pozic 28,2 a 28,5 stupně východně.

K TÉMATU: Satelitní diváci se dočkají zpravodajství v HD kvalitě. Do Evropy ho přináší Japonci

NHK World HD je celkem pátým HDTV programem, který je volně dostupný v této službě, ovšem teprve druhou stanicí (po Channel 4 HD) v této kvalitě, kterou mohou sledovat i čeští diváci s parabolu běžných rozměrů. Freesat v současné době obsahuje už přes 150 televizních, rozhlasových a interaktivních programů. Jde o dobrou zprávu pro naše diváky po celé Velké Británii (a nejen pro ně, pozn. red.), uvedla Freesat Managing Director Emma Scott.

TVCON 2018 tip Dvořák

ČTĚTE TAKÉ: Je start nekódovaného vysílání Channel 4 HD senzací roku na satelitu?

Pokud už diváci měli program naladěný, musí tak znovu učinit, aby měli k dispozici jak obě jazykové stopy, tak oficiální název stanice a samozřejmě i elektronického programového průvodce (EPG) v angličtině. Parametry příjmu (PIDy už není nutné zadávat manuálně): Eurobird 1 (28,5 stupně východně), 11224/V, SR 27500, FEC 2/3, V PID 2345 (MPEG-4), A PID 2346 (Dolby Digital) a 2347 (stereo), PCR PID 2345, norma DVB-S, kódování žádné (FTA).

Našli jste v článku chybu?