Hlavní navigace

Názor k článku Nemorální možná, nezákonné nikoli. Co říká ČOI na manipulace e-shopů s cenami? od Ivan Nový - Co to znamená stála? Že to bylo uvedeno...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 11. 2017 21:23

    Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

    Co to znamená stála? Že to bylo uvedeno někde v ceníku, nebo že to doopravdy za tu cenu někdo někdy koupil. Přece neprodejné zboží taky není zlevněno, protože ho nikdo za původní, vzhledem k reálné poptávce přestřelenou cenu, nikdy nekoupil.

    Ale jestliže existuje den, kdy je zvýšená poptávka, tak už jen z toho faktu ceny jdou nahoru, proto je logické, že se ceny před tím dnem zvednou, aby odpovídaly zvýšené poptávce. Další slevy a slevy vůbec, to je jen takový kolorit prodeje. Cena musí být vždy maximální ve smyslu, co jste ochoten za zboží zaplatit. Maximálně, musí být z té akce větší profit díky slevě a tomu, že se prodá více a v celkovém souhrnu se více vydělá.

    A to je proto, že to je postup, který vede na optimální rozdělení zdrojů. A optimální rozdělení zdrojů je nutné, aby systém přežil co nejdéle vzhledem k vnějším tlakům prostředí a optimálně nakládal s dostupnými zdroji, aby mu vydržely co nejdéle.