Hlavní navigace

Názor k článku Nemůžete naladit ČT :D a ČT art? Chyba nemusí být jen na vaší straně od anonym - Tak ono i menší síť konkurující dominantním ČRa...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2013 1:25

  bez přezdívky

  Tak ono i menší síť konkurující dominantním ČRa bylo možné stavět kvalitně. Nakoupit kvalitní vysílače, postavit slušné anténní systémy a ZEJMÉNA angažovat techniky, kteří budou vědět, co dělají.

  Je potřeba říct, že ty kóty, které mux4/RS7 používá nejsou vyloženě špatné, a výsledek mohl být výrazně lepší. Velká část problémů je způsobena zaprvé horší kvalitou vysílaného signálu (která je zčásti zaviněna horšími vysílači, zčásti méně robustním nastavením FEC a GI) a zadruhé problematickým nastavením té sítě, kdy se třeba pražská SFN chová dost podivně, objevují se podobné problémy s GOPem jako v mux4 a podobně.

  Že se Pařízek vydal jinou cestou je prostě fakt, a výsledky vidíme. Nasraní diváci ale viní jen ČT.

  Já bych ČT zas tak nehanil za lhaní - té bych nadával jen a pouze za to, že si zvolila za partnera tak pochybnou síť. Ale co se týče pokrytí, ČT vychází z toho, co udává provozovatel RS7. Tisková mluvčí ČT si těžko bude doma počítat mapy pokrytí a volat anténářům případně číst odborná fóra. Ona prostě pracuje s podklady, které jsou jinými vycucané z prstu.

  Že je ten příjem RS 7 problematický dokazuje i případ naší STA, kde je příjem z vysílače Benešov (jiné vysílače kvůli stínění paneláky využít nelze). Ten je víceméně na přímý výhled, signál na svorkách antény 44 dBuV (použita dlouhá colorka), žádné odrazy, echo ani preecho, ale přesto je MER jen kolem 22 dB (u muxu 4 na k. 44 je pak MER taky mizivé kolem 23 dB, a to je signál na svorkách o 4 dB silnější).
  Zesilovač v STA to pak sice zesílí, ale MER si samozřejmě nedomyslí. Takže příjem je i při defakto teoreticky bezchybném signálu skoro na hraně..

  Přitom dost podobný profil jako na Benešov je i na vzdálenější Krásné k. 32 a 39, i úroveň signálu na svorkách je podobná (kolem 41 dBuV) a MER je přes 30 dB.