Hlavní navigace

Názor k článku Nemůžete naladit ČT :D a ČT art? Chyba nemusí být jen na vaší straně od anonym - To je sice pravda. Ale ten zastaralý a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2013 7:57

  bez přezdívky

  To je sice pravda. Ale ten zastaralý a naprosto nesmyslný zákon se už mohl dávno změnit a mohl být vydán dávno nový, kde by pro rozhlas místo DVB-T byl uveden multiplex DAB v III.pásmu a ten už mohl být dávno celoplošně přidělený ČRo. Ani nemusel zanikat, prostě stačilo vydat úpravu nebo dodateček, prostě místo DVB-T napsat DAB/ DAB+.

  Další otázkou je na co ČT potřebuje tolik kanálů ? Když na nich stejně nemají, co vysílat. D / ART mohla být klidně náplň ČT 2 a těch pár zajímavých Dokumentů, co mají na ČT 2 mohli dát klidně na ČT 1 a v pohodě by se to vešlo a fungovalo. A žádná nesmyslná zvlášť ČT D/ART nemusela existovat. Respektive ČT D / ART mělo být prostě = ČT 2. A to nejlepší z ČT 2 se mělo přesunout na ČT 1 a nesmysly z ČT 1 zaniknout a bylo by.

  Jen k tomu ladění. Sám sem se tím vůbec nezabýval, protože to prostě považuji za naprostý nesmysl sabotéra komunisty Dvořáka. Byl jsem tedy zaskočen a velice překvapen, když jsem začal být v sobotu bobardován telefony, jak mají kamarádi, přátelé a známí naladit ČT D / ART. Vůbec jsem nevěděl, co to po mně vlastně chtějí. No nic. Tak jsem zjistil, že v naší oblasti to nevysílá, což je tady celkem běžné, zavedené a standardní chování. Tak jsem je odkázal na službu Sky Link, který naštěstí všichni mají, našel jsem jim parametry :

  satelit: Astra 3B (23,5°E)
  kmitočet: 12,525 GHz
  polarizace: vertikální
  SR: 27500
  FEC: 3/4
  norma: DVB-S
  modulace: QPSK

  A tím ta sranda pro mne skončila. Dál se tím nehodlám zabývat.
  Jen mne zaskočila vlastní žena, která prohlásila :
  ,,Jé oni tam dávají film Alois Nebel." A jala se na něj dívat.
  Tak jsem jí to tedy přesunul dopředu mezi ostatní kanály ČT za ČT 4 Sport. A tím to pro mne snad už skončilo.