Hlavní navigace

Názor k článku Nemůžete naladit ČT :D a ČT art? Chyba nemusí být jen na vaší straně od anonym - S tím nemohu úplně souhlasit. ČT uzavřela bez...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2013 19:57

  bez přezdívky

  S tím nemohu úplně souhlasit. ČT uzavřela bez výběrového řízení smlouvu s operátorem, jehož kapacity a pověst byly už v té době dostatečně známé, tedy to, jakým způsobem jím provozované sítě (ne)fungují. Přesto ČT tomuto operátorovi dala exkluzivitu na některé programy a defakto svými penězi dotuje výstavbu jeho soukromé sítě - protože kde je RS7, tam je i mux4, a obě tyto sítě jsou soukromé projekty p. Pařízka, a přítomností ČT a "nucením" diváků do úprav antén pro tyto vysílače (které by třeba jinak ani nedělali) se výrazně zvyšuje lukrativita a komerční hodnota jak RS7, tak muxu 4.

  O tom, že ČT šíří celoplošné vysílání v celoplošné síti označené jako Regionální síť 7 se pak asi nemá smysl rozepisovat, to je absurdní samo o sobě.

  Dále ČT promovala nové kanály bez jakéhokoliv upozornění, že signál nebude na velké části území vůbec dostupný, a to i ve velkých městech (Liberec...). To by platilo i za předpokladu, že by operátor splnil těch 82 % obyvatelstva (což jak víme nesplnil). ČT ale kanál promovala tak, že ho naladí každý, a že stačí jen zapnout automatické ladění - což je jasný nesmysl.

  Postup ČT v celé věci tak nebyl v žádném případě správný a jako technik i jako koncesionář s tím nejsem spokojen.