Hlavní navigace

Názor k článku Nezvykle velké zklamání nad olympijským vysíláním České televize od pluska - Píši poslední reakci k Vám. To že má...

 • 8. 8. 2016 22:02

  pluska

  Píši poslední reakci k Vám. To že má ČT v Riu režii je samozřejmostí. Jak by asi zařazovali a připravovali příspěvky vytvářené v Riu. Vámi uváděný počet lidí není na obsluhu studia, ale jsou to komentátoři, experti, kameramani na sportovištích atd. Program ČT Sport je stejně jako program ČT2 odbavován z Prahy - viz stejné upoutávky na obou programech, zařazování některých komentátorů z pražského studia atd.
  Píšete o něčem, o čemž nemáte informace.
  Streamy: dnes v noci ve 3 hodiny: ČT 6 živých streamů (každý jsem odzkoušel a byl tam přímý přenos). BBC pouze 3. To že jste napočítal více než 2o programových pozic u BBC, neznamená vůbec počet streamů. Ve 3 hodiny v noci mělo BBC pouze 3 streamy,tj. polovinu oproti ČT, což odpovídá struktuře vysílání BBC z olympiády roztrkaně na třech programech podobně jako u polské TVP. Každý z tří programů BBC míchá olympiádu s běžným programem, jde o nekoncepční a vůči divákům nepřehledné vysílání, podobně jako okolních státech. ČT má úspěšný a odzkoušený koncept z olympiád, což dokladuje například sobotní vysílání na ČT Sport s obrovským podílem 19 % (nejvíce sledovaný TV program v Česku).
  Závěrem ke studiu v Riu: považuji jej za výborný nápad s přírodním okolím viděném přes průhledné stěny studia.. Studio s obrazovkami je běžná rutinní záležitost a jen dobře, že ČT udělala studio "přírodní" a ne tuctové jako má ARD/ZDF.
  Závěrem podotýkám. že pan Potůček by takovou slátaninu nepustil na stránky Digizone, neboť o problematice má nějaké informace (i když někdy sám měl chyby v článcích), na rozdíl od současného šéfredaktora, který se v problematice teprve začíná orientovat.