Hlavní navigace

Názor k článku Nová internetová bublina: boj o místo v prohlížeči od ebear - Na článku mě zaujalo použití výrazu "ovce" hned...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 2. 2006 9:35

    ebear (neregistrovaný)
    Na článku mě zaujalo použití výrazu "ovce" hned vedle uživatele. Autor tvrdí, že uživatelé (nejspíše kromě amerických) tupé ovce nejsou. Já bych řekl, že nebyli. Alespoň ne ve větší míře. Každý, kdo dnes na počítači dělá několik let a začal s tím na škole (nebo doma jako koníček v době před PC IBM), má dnes alespoň průměrné zkušenosti. Právě takový jsou schopni rozeznat vhodný a nevhodný software a podle toho se zařídit. Mezi tuto skupinu obvykle nepatří skupina úřednic, které sice mají na stole PC už přes 10 let, ale pokud jim vymažete na ploše ikonku "Word" a změníte pozadí, jsou úplně vyříyené a neschopné práce :-).
    Dnes se však doba změnila a díky technickému pokroku a sociálně-politickému tlaku si PC pořizují i lidé, kteří se na něj dříve dívali jako na lopatu z papíru. Nutno dodat, že tito lidé si to pořídí obvykle jen proto, že Kraus v reklamě říkal jak je to super a Pepa od vedle už ho taky má. Nechci nikoho urážet ani zesměšňovat, ale z vlastní zkušenosti vím, že právě tito uživatelé (mnohdy označovaní jako BFU nebo Lamy), mají PC na hraní her a příležitostní podívání se na internet. A pokud jim řeknete, že na internet se připojí po kliknutí na to "Velké modré vlevo nahoře", tak to budou dělat do konce života a pokud bude to "Velké modré vlevo nahoře" vpravo dole (nedejbože vůbec), tak se počítač polámal a nefunguje. A právě v těchto lidech se vidí firmy platící miliardy za umístění ikony na plochu desktopu.