Hlavní navigace

Názor k článku Nové elektronické občanské průkazy: budou přínosem, nebo noční můrou? od Jean - Na podobný princip už přišli zloději v obchodech....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2010 9:59

    Jean (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
    Na podobný princip už přišli zloději v obchodech. Jde o obchody, kde si na zboží majitelé dali tzv. EAS tagy a u východu nainstalovali signalizační EAS bránu. Jednoduše když je na zboží hard tag nebo samolepka s imitací ČK strčí ho zloději do aluminiového obalu a brána ani nepípne. To si tvůrci podobných bezpečnostních systémů uvědomili a zareagovali. Do brány instalovali snímač kovových předmětů. Pokud tedy zloděj projde branou a má u sebe kovový obal brána vyšle na pager ostrahy signál a ostraha vystartuje. Snímač je nastaven na určitou min. velikost kovového předmětu a proto neupozorňuje na každou kovovou propisku. Podobně jako např. detekční brána na letišti.

    V námi zmiňovaném systému se jednoduše použije totéž. Na kovový obal může být upozorněna obsluha nebo i automatizovaný systém. Např. kamera po obdržení signálu provede zoom obličeje a z uložených biodat vyhodnotí identitu procházející osoby. Klidně lze systém kombinovat např. o detekci mobilů atp. Jooo Big Brother není žádný blbec :-))