Hlavní navigace

Názor k článku Nové elektronické občanské průkazy: budou přínosem, nebo noční můrou? od Bennie - Super, nechám si ten nápad s e-inkem patentovat...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 8. 2010 11:07

  Bennie
  Super, nechám si ten nápad s e-inkem patentovat :)

  To máte jako s biometrickými pasy, než se naše země usnesla, tak USA minimální požadavky nařídili a my je musíme akceptovat, jinak máme smolíka.

  Občanka v shengenu teoreticky stačí.. ale nesmíte mít děti :) protože děti od příštího roku musí mít svůj vlastní pas i v rámci a jiný než biometrický se už tuším vydávat nebude.

  Řidičáků máme v platnosti asi 10 druhů a hned několik je v zahraničí akceptováno, protože v mezinárodních vztazích vládne princip reciprocity. Vy nám oznámíte jaké doklady u vás platí a my je budeme akceptovat, a naopak my Vám oznámíme jaké doklady u nás platí a vy je budete akceptovat... čím země silnější, tím méně se musí reciprovat ostatním :)

  Jsem osobně ochotný přežít, že místo pasu, občanky a řidičáku, očkovacího průkazu, zdravotní karty a pár dalších průkazů budu mít teď jenom cestovní pas s čipem (z důvodu zpětné kompatibility)... který se za pár let změní na e-inkovou kartičku