Hlavní navigace

Názor k článku Nové elektronické občanské průkazy: budou přínosem, nebo noční můrou? od Jean - Ono ony ty datové schránky mají i svou...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2010 11:27

    Jean (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
    Ono ony ty datové schránky mají i svou výhodu abychom nebyli neobjektivní. Pokud totiž máte datovou schránku jako právnická nebo fyzická osoba úřad JE ZE ZÁKONA POVINEN si to předem zjistit než Vám cokoliv pošle. Nemůže Vám tedy (pokud máte DS) poslat dopis na který musíte stát na poště frontu. JINAK PORUŠUJE ZÁKON. Pohodlně si otevřete mail a zprávu si přečtete v pohodlí domova. Upozorní Vás na ní třeba SMSka.

    Vše má ale své ALE ! Pokud totiž povaha či formát zprávy neumožňuje odeslání elektronickou cestou posílá se zpráva poštou. Stačí aby zpráva byla utajená nebo aby velikost přílohy byla větší než X MB a už to cestou DS poslat nejde. Takže i přes zákon - stejně poběžíte na poštu. Já jakožto úředník můžu kdykoliv doložit, že to poslat prostě nešlo. Přílohový obrázek můžu zvětšit a k PDF-ku nahodím 80 stran nějakých obecných výkladových pindů i dodatečně. Takových zdůvodnění proč to nešlo odeslat se dá vymyslet bez problému spousta.