Hlavní navigace

Názor k článku Nové elektronické občanské průkazy: budou přínosem, nebo noční můrou? od Jean - OP potažmo jiný identifikační průkaz nemá pro občana...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 8. 2010 15:28

  Jean (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
  OP potažmo jiný identifikační průkaz nemá pro občana hodnotu ?

  Chcete volit ? Nebo chcete aby za Vás rozhodovali jiní ? Pokud chcete volit povězte mi jak to uděláte bez identifikace ? Vždyť bez identifikace by vašim jménem mohl odvolit kdokoliv. Kde je pak Váš hlas ? Bez identifikace nefungují volby.

  Chcete výplatu peněz na složenku na poště ? Jak Vám ji někdo vyplatí když se nebudete schopen identifikovat ?

  Chcete zamezit vstupu chuligána na stadion Sparty ? Jak mu zakážete vstup když nebude muset mít identifikační průkaz ?

  Že stačí kromě občanky jiný průkaz ? No to asi ano. Ale nějaký základní průkaz musí mít každý. Nelze spoléhat na vlastní aktivitu občana, že si něco sám pořídí. Min. jeden doklad musí prostě DOSTAT. Jaký by to měl tedy být ? Řidičák ? Ne každý bude řídit ! Pas ? Ne každý bude cestovat. Občanka má podle mne stále smysl byť by bylo možná vhodnější ji sloučit s pasem. Pochopitelně za předpokladu, že takový pas bude ve světě akceptován.

  Občanku zničit nemůžete. Musíte ji je zákona mít. Zákon se nám nemusí líbit ale bohužel to je tak asi vše co se s tím dá dělat. Můžeme vybrat politiky, kteří ho zruší. Můžeme psát petice. To je snad to jediné co můžeme dělat. Pokud platí povinnost občanku mít a zničíme ji pak nám napaří pokutu. Pokud ji nezaplatíme pak nás zavřou nebo nám napaří další pokutu. Pokud pokutu nezaplatíme uvalí na nás exekuci a hurá pod most.

  Já osobně jsem i pro zrušení OP. Ovšem za předpokladu, že jeho funkci převezme jiný doklad totožnosti. Jaký by to podle Vás měl být doklad ??