Hlavní navigace

Názor k článku Nové elektronické občanské průkazy: budou přínosem, nebo noční můrou? od Pavel (R) - S těmi průkazy je to vůbec legrace. Ondyno...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2010 16:16

    Pavel (R)
    S těmi průkazy je to vůbec legrace. Ondyno jsem byl v cizím městě na pobočce své banky vložit - zákazník mi zaplatil asi 30 tisíc v hotovosti. Při vkladu nad 1.000 € musím prokázat totožnost (podle Zák. 253/2008 Sb., identifikačními údaji se dle §5 rozumí u fyzické osoby všechna jména a příjmení, rodné číslo, a nebylo-li přiděleno, datum narození, místo narození, pohlaví, trvalý nebo jiný pobyt a státní občanství). No a nastal problém - občanku jsem měl v aktovce v hotelu a u sebe jen papíry od auta a řidičák. Přestože OP, pas i řidičák (EU karta) jsou vydané jedním a tím samým úřadem, pokladní po mě chtěla OP nebo pas, neb to vyžadují nějaké jejich předpisy (jestli to má oporu i v zákoně jsem nezkoumal), ŘP údajně není identifikační doklad. Nakonec jsem ji ukecal, že na ŘP je rovněž rodné číslo a protože jsem jejich klientem, byť v jiné pobočce, číslo OP má v systému a klidně jí ho řeknu, pamatuju si ho.
    Doufám, že aspoň tohle bude časem odstraněno, ať budu mít RČ nebo nějaké id. číslo, ze kterého se nepozná, že jsem chlap a jak starej, bude stačit, pokud jsem se ouřadu, bance či poště aspoň jednou prokázal a nebudu muset jak tupan všechno znovu vypisovat.