Hlavní navigace

Názor k článku Nové elektronické občanské průkazy: budou přínosem, nebo noční můrou? od anonym - I já jsem ale pro použití PINu. Jen...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2010 18:20

    anonymní ---.net.upcbroadband.cz
    I já jsem ale pro použití PINu. Jen u některých použití (v některých terminálech) by z důvodu urychlení operace možná nemusel být požadován. Karta by prostě v některých případech vůbec PIN (identifikátor) neuvolnila. Např. pokud jde o terminál policie. Myslím, že přístup k takovému terminálu je chráněn už samotnou obsluhou a zneužití dat v systému nehrozí. Rovněž pokud byste využil čistě teoreticky el.průkaz k přístupu do knihovního systému, kde o Vás nejsou v podstatě žádná data. Na co PIN, když ohrožení dat neexistuje ? Proč se zbytečně zdržovat ? Potvrzení identifikace PINem (uvolnění identifikátoru) neřídí karta ale právě systém ve kterém je použita. A ta identifikace je dána strukturou dat. Z praxe zatím známe jen jednoúčelové karty (vyjma třeba opencard) a je tedy zvolena jen jedna z variant. U el. OP může jít klidně o systém s více alternativami přístupu do různých systémů u kterých se využívá princip sdílené identifikace.

    I Váš zajímavý návrh ve vztahu k "neokopírovatelnosti" PINUu jde v takovém systému bez problému implementovat. Je vidět, že víte o čem mluvíte ale zkuste se na to podívat i z mého úhlu pohledu.