Hlavní navigace

Názor k článku Nové elektronické občanské průkazy: budou přínosem, nebo noční můrou? od Jean - A. Tam ten datum narození bude. Já osobně...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2010 10:48

  Jean (neregistrovaný) ---.army.cz
  A. Tam ten datum narození bude. Já osobně bych na el. občance ponechal stávající údaje krom bydliště, expirace, kterou si ohlídá el.systém, Místa narození, Podpisu, údajů o rodinných příslušnících, stavu a RČ.

  B. Ten údaj tam nebude a pak je na provozovateli aby si pořídil nějaký terminál, ze kterého se dozví věk. Jde totiž o jeho klienty a je to v jeho zájmu. Nenalít znamená prodělat. Problém je aby mu někdo takový terminál zabezpečil tj. zajistil přístup k určitým údajům.

  Myslím, že za A: je správně

  Pokud bude občanka elektronická jde o skvělý způsob kontroly gamblerství. Zasunete kartu a podle věku popř. začlenění do určitého registru buď hrajete nebo nehrajete. Nemusí jít jen o věk. Můžete být třeba notorický hráč s dluhy v registru dlužníků a soud Vám může zakázat hraní. Pokud jste tedy na blacklistu v registru nezahrajete si. Leda by Vám někdo půjčil kartu .. to ale pak dost riskuje.