Hlavní navigace

Názor k článku Nové elektronické občanské průkazy: budou přínosem, nebo noční můrou? od Jean - 1) Většina lidí tomu ani rozumět nepotřebuje. Pokud...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 9. 2010 13:29

    Jean (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
    1) Většina lidí tomu ani rozumět nepotřebuje. Pokud přijdou na úřad tak jim vyškolený úředníček řekne co mají dělat. "Teta sem dejte tu svou kartičku a zadejte svůj PIN .. to je to čtyřmístné číslo co Vám přišlo poštou". KONEC. Ti co mají doma počítač si mohou koupit čtečku karet a nainstalovat drivery ale také nemusí. Mohou to jít podepsat na úřad, když chtějí. Mohou také požádat o radu souseda, než aby chodili na úřad. Nebo zajdou k sousedovi a přihlásí se u něj doma. Pořád lepší než jít na úřad a stát tam frontu. Myslím, že se už snažíte hledat případná PROTI tak nějak ze setrvačnosti.

    2)Se zavedením el. dokladu je spjata už od počátku dost rozsáhlá agenda. Nevytváříme tu tedy agendu speciálně pro el. podpis ale jen tu agendu "malinko" rozšiřujeme. Tím klesají dost rapidně náklady na správu certifikační autority tj. na řízení celé agendy kolem elektronického podpisu. Jestli tu celkovou agendu kolem el. dokladu bude dělat stát bude to dělat i s agendou kolem podpisu. Pokud se na to najme outsourcingová firma tak to bude stejné. V každém případě bude CENA řešení a provozu el. podpisu VE VZTAHU k agendě kolem el. dokladu naprosto minimální tj. bude to (co se týče podpisu) skoro ZADARA.