Hlavní navigace

Nově se nelíbila prasečí chřipka v podání redaktorů

VIDEO UVNITŘ Vedení televize Nova se nelíbilo, jak si její redaktoři dělali na pracovní směně serveru tn.cz legraci z dění okolo prasečí chřipky. Redaktor Jiří Dlabaja sice uvedl, že šlo o odlehčení situace a rozhodně nechtěl zesměšňovat situaci okolo této závažné nemoci, která poskytla řadu států po celém světě, ale jeho zaměstnavateli to nestačilo, a proto se ho rozhodl propustit a zbylé zaměstnance potrestat.

TVCON 2018 Tip v článku R2B2

O co šlo? Dlabaja natočil video, ve kterém figurovali chrochtající redaktoři, kteří předváděli nákazu prasečí chřipkou. Na konci tohoto fórku figuroval i samotný redaktor a reportér Novy. Televize toto video nepovažuje za legrační, a jak uvedla v tiskové zprávě, není možné tolerovat nepřípustné chování redaktorů Televizních novin. Vzhledem k tomu, že video bylo natáčeno v pracovní době v prostorách zpravodajské redakce a následně umístěno na internetových stránkách spojených s TV Nova, přistoupili jsme k ráznému řešení a tvrdým postihům, uvedl generální ředitel Petr Dvořák.

Se všemi ostatními zúčastněnými redaktory proběhlo interní kárné řízení a byli potrestáni v souladu s vnitřními předpisy společnosti. Nova však v tiskové zprávě neuvedla podrobnosti. Generální ředitel české komerční jedničky dále sdělil: Chování redaktorů považujeme za závažné porušení zásadní vnitřní normy TV Nova, kterou je Etický kodex. Vzhledem k pozici, významnosti a respektu zpravodajské relace Televizní noviny si jeho porušení nemohou redaktoři dovolit ani u svých soukromých aktivit. Nova z pochopitelných důvodů video ze svých webových stránek odstranila, to je však nadále dostupné např. na serveru YouTube.

Našli jste v článku chybu?