Hlavní navigace

Názor k článku Nový dětský kanál v Česku: 1. prosince odstartuje animovaný Megamax od Jack - Řekl bych, že tohle neoficiální oznámení je příjemným...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2011 17:56

  Jack
  Řekl bych, že tohle neoficiální oznámení je příjemným překvapením a zpestřením nabídky dětských programů na našem trhu. Je jedině dobře, že se tu podobný projekt spustí a myslím, že by mohl mít potenciál.

  BebeTV je opravdu pro ty nejmenší, Playhouse Disney a MiniMax jsou pro trošku starší, ale Playhouse Disney tu je nově. Disney Channel a Nickelodeon jsou už pro o dost širší skupinu dětí, ale nejsou to univerzální kanály, protože jsou zaměřeny převážně na pořady z vlastní/sesterské produkce, tudíž je výběr pořadů pro vysílání značně omezen. Nickelodeon má navíc ještě ten problém, že není dostupný u většiny operátorů (prakticky jen digitální kabel/satelit od UPC). Animax je zaměřený na anime a vysílá jen večer. Krom toho, poslední dobou měl premiér minimum a začal vysílat i hrané pořady, které na tento kanál moc nepatří. A co se týče Cartoon Network a Boomerang, ty jako by nebyly, protože se z obrazovek u nás prakticky od roku 2004 vytratily. Navíc nikdy nebudou lokalizované.

  Řeknu to jednoduše - na Českém/Slovenském trhu je díra. Tu kdysi vyplňoval fantastický SuperMax, který bohužel skončil špatnou souhrou náhod. Proto jsem rád za jakýkoliv další přírustek do rodiny dětských kanálů na našem trhu. Chybí tu dětský kanál, který by vysílal animované seriály různých žánrů, pro různé věkové kategorie a od různých studií.

  Pokud bude MegaMax plně česky, bude vysílat jak kreslené/animované seriály, ale i anime, které se v ČR zatím nevysílaly a nebo pořady, které se vysílaly u nás hodně dávno (možná nakoupí nějaké pořady ze SuperMaxu?), má šanci uspět. Kdyby vysílal širokoúhle, byla by to třešnička na dortu.

  Samozřejmě je nutností i atraktivní vzhled. Toho se trochu obávám, protože když vidím, jak Chello doslova z******* Spektrum, je mi k pláči.

  Jinak ale budu MegaMaxu držet palce ať je zajímavý a úspěšný. Snad se brzy dozvíme více.