Hlavní navigace

Názor k článku O biomrkvi a omluvě aneb Proč bránit moderátora Petra Suchoně od Net - Souhlasím, dodnes mi nikdo nevysvětlil, proč je horší...

  • 2. 11. 2020 21:29

    Net

    Souhlasím, dodnes mi nikdo nevysvětlil, proč je horší kupovat (nejen) zeleninu na Náplavce (nebo jiném trhu), pod širým nebem, než v supermarketu kde vzduch cirkuluje mnohem delší dobu. Kubkův argument, že bych měl zůstat doma a nejítt ani do supermarketu (a umřít hlady) neuznávám. Chápu, že když umřu doma hlady, tak lékaři nebudou padat na hubu kvůli mě, ale nějak mám příliš kladný vztah k jídlu a životu, abych se takhle altruisticky obětoval.
    Myslím si, že omlouvat by se měl Kubek, nejen za svůj demagogický úvodní výrok, za "naletění" na zkreslující perspektivu teleobjektivu, za neporozumění vládním nařízením (v té době neplatilo 20 lidí na 400 m2, a roušky měli mít lidé venku jen při vzdálenosti od ostatních menší než 2 metry, což drtivá většina měla), ale i za to, že neodpověděl na jednoduchou a věcnou otázku. Moderátor se ho ptal opakovaně, protože odpovídal mimo téma. Chápu, že je frustrovaný z toho, že některé nemocnice mají výpadek personálu a nárůst pacientů, ale měl by být schopen pochopit frustraci lidí z omezení, které mnohé stálo práci a měl by být schopen věcně lidem poradit, jak se chovat odpovědně (a to, že mají umřít hlady není věcná rada).

    A nechápu ani nová vládní pravidla, proč na trhu má být 20 lidi na 400 čtverečních metrů, ale v supermarketu ne, proč hypermarket smí prodávat oblečení, ale trhovec ne, o kolik se sníží riziko přenosu, když se všichni potenciální kupci tísní v místním hypermarketu? Moc rád bych viděl podklady pro zkrácení prodejní doby a zejména pro zákaz nedělního prodeje, jak tohle přispívá ke zvládání pandemie.