Hlavní navigace

Názor k článku O biomrkvi a omluvě aneb Proč bránit moderátora Petra Suchoně od Petr Faistauer - A tady je zase moje soukromé doporučení: než...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 11. 2020 13:38

  Petr Faistauer

  A tady je zase moje soukromé doporučení: než začnete poskytovat nevyžádané rady, ověřte si fakta. Právě to, že mezi první a druhou vlnou se vyrojila vysloveně armáda "poraděnků" (napříč celou republikou, bohužel včetně odborníků a některých státních úřadů) je jedna ze dvou hlavních příčin současné situace.

  A teď k věci: co je zásada 4R?? Jestli myslíte základníekolo­gickou zásadu (reuse, repair, reduce, recycle) tak ta nám je při virové nákaze opravdu hodně platná...

  Není vůbec žádná hanba se zeptat Googlu, jestli si nejsem jistý v kramflecích. Oni totiž někteří z nás, když vidí něco napsaného / řečeného v médiích nepátrají, jestli se to zakládá na skutečnosti a není to náhodou omyl, špatný výklad nebo rovnou manipulace.

  Ano, měla by se dodržovat jedna zásada a tou je zásada 3R (Ruce/roušky/ro­zestupy). Ale co si má obyčejný člověk myslet, když na oficiálních materiálech vydáváných nejmenovaným krajem se píše "běžné chirurgické roušky vás před koronavirem neochrání"? (Abych nebyl nařčen, já roušku používám přesně podle nařízení, tedy pokud jsem od jiných lidí méně než dva metry...)