Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku O biomrkvi a omluvě aneb Proč bránit moderátora Petra Suchoně od anonym - Moderátor se zcela nesmyslně zaměřil na zcela okrajový...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 11. 2020 23:13

  bez přezdívky

  Moderátor se zcela nesmyslně zaměřil na zcela okrajový "problém" s biomrkví a mlel o tom trapně pořád dokola, ackoli to nebyla vůbec podstatná věc. To je v podstatě klasika zdejší novinařiny. Žádný kvalitni rozbor, který pomůže porozumět lidem komplexněji situaci, ktera je vážná ale čísla a výkřiky vytržené z kontextu, nesmyslné tahání za slovo a odvádění pozornosti k pitomostem. Jak to že média v situaci, kdy jsme nejhorší v počtech nakažených i mrtvých na světě neukazuji žádné obrázky z terénu, nic o testování, nic o léčbě, o plazmě, která je v nemocnicích nutně potřeba, o medicích a dobrovolnících. To že nejsou trhy přímo zakázané neznamená že se tam v kontextu všech ostatnich doporučení mají lidi poflakovat a srocovat. Součástí boje proti pandemii musí být taky zodpovědnost a používání mozku. A že autorka na závěr napíše jak jsou chudáci novináři a lidi ve veřejném prostoru ve stresu, to už je ve vztahu ke zdravotnikům úplná drzost. Mnozí z nich patří sami do rizikových skupin a riskují vlastní život a zdraví.

 • 3. 11. 2020 11:31

  Petr Faistauer

  Tak prosím "používejte mozek" a předtím než něco předložíte veřejně si to po sobě přečtěte, raději opakovaně, a předkládejte své myšlenky, ne ty, co zachytíte od vládních populistů.

  Ty dvě hlavní skupiny, co pracují s lidmi: 1) lékaři a další zdravotnický personál + veškerá zdravotnická zařízení 2) riziková místa s vyšší koncentrací lidí - MHD, nádraží, obchody jsou teď ve stresu násobně víc než za normálního stavu.

  Ono to ani za zcela normálního stavu není žádný růžový stav. Což můžu říci po své více než dvacetileté zkušenosti ve skupině 2).

  Ovšem to neznamená, že všichni ostatní jsou "v pohodě". Myslíte, že když v podstatě od jara nemluvíte "v práci" jen o covidu (jako tv moderátoři, třeba), že vás to nijak neovlivní?

  To, že není něco zakázáno, znamená, že je to povoleno. Takže si tam klidně nechoďte, ale nesuďte ostatní, nedělají nic nezákonného.

  A PS: "média" nejsou jen TV Nova. Stačí si pustit ČT 24, tam je vše, čeho se dovolaváte...