Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku O biomrkvi a omluvě aneb Proč bránit moderátora Petra Suchoně od anonym - 1. Byl někdo z vás na náplavce v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 11. 2020 21:58

  bez přezdívky

  1. Byl někdo z vás na náplavce v uvedený den? Já jsem se tam zastavil a hned jsem odešel. Na to, v jaké jsme byli situaci tam bylo opravdu hodně lidí (ve 13:15). Někteří bez roušek, jiní s rouškou pod nosem, rozestupy minimální... prostě absence 4R.
  2. Moderátor nepochopil, co chtěl pan dr. Kubek sdělit. Ze strany moderátora to nebyla chytrá reakce. Možná to byla hloupá potměšilost, možná úmysl. Kontroverzní diskuse vyvolá mnoho reakcí a je příslibem větší sledovanosti.
  3. Media napříč republikou se staví do role opozice a podle toho jednají. Vidím dost malou snahu pomoci s řešením šlamastyky, do které jsme se dostali (vlastním přičiněním).
  Moje soukromé doporučení - respektujte 4R a omezte sledování medií (pokud to nemáte v popisu práce.) Ušetříte si spoustu času a zachováte si fyzické i duševní zdraví.
  A omluva? Zbytečné gesto, příště to udělá znovu, nebo někdo jiný. Moderátor by měl jednat tak, aby se nemusel za své jednání omlouvat.
  S pozdravem a přáním pevného duševního a fyzického zdraví,
  Šufánek

 • 4. 11. 2020 8:29

  Pamětník

  ad 3.) Může se zdát, že média jsou v roli opozice. Ale kdo jiný může dělat toho, kdo "ohlídá" co vláda a státní úředníci konají? Ani opozice bez médií by neměla šanci nějak dění ovlivnit. Není také pravdou, že do aktuální šlamastiky jsme se dostali jen vlastním přičiněním, pouze jsme většinou reagovali na nařízení vlády. Někdy to ale bylo obtížné a těžko pochopitelné, někdy to vyvolalo u některých akce vzdoru. Právě nesledování médií může mít příčinu v tom, že změny ze dne na den někteří ani nezaregistrovali a proto na ně správně nereagovali.

 • 4. 11. 2020 13:38

  Petr Faistauer

  A tady je zase moje soukromé doporučení: než začnete poskytovat nevyžádané rady, ověřte si fakta. Právě to, že mezi první a druhou vlnou se vyrojila vysloveně armáda "poraděnků" (napříč celou republikou, bohužel včetně odborníků a některých státních úřadů) je jedna ze dvou hlavních příčin současné situace.

  A teď k věci: co je zásada 4R?? Jestli myslíte základníekolo­gickou zásadu (reuse, repair, reduce, recycle) tak ta nám je při virové nákaze opravdu hodně platná...

  Není vůbec žádná hanba se zeptat Googlu, jestli si nejsem jistý v kramflecích. Oni totiž někteří z nás, když vidí něco napsaného / řečeného v médiích nepátrají, jestli se to zakládá na skutečnosti a není to náhodou omyl, špatný výklad nebo rovnou manipulace.

  Ano, měla by se dodržovat jedna zásada a tou je zásada 3R (Ruce/roušky/ro­zestupy). Ale co si má obyčejný člověk myslet, když na oficiálních materiálech vydáváných nejmenovaným krajem se píše "běžné chirurgické roušky vás před koronavirem neochrání"? (Abych nebyl nařčen, já roušku používám přesně podle nařízení, tedy pokud jsem od jiných lidí méně než dva metry...)

 • 4. 11. 2020 14:03

  bez přezdívky

  "běžné chirurgické roušky vás před koronavirem neochrání""
  Že je to pravdivé tvrzení, byť se do propagačního materiálu zrovna nehodí. Pokud bych se skutečně měl chránit před koronavirem, tak jedině FFP3 + celý ten "atombordel" na sebe...

 • 4. 11. 2020 14:12

  Pamětník

  Z principu věci, opravdu běžná chirurgická rouška nositele před koronavirem spolehlivě neochrání, ani na to není určena. Nemá tak hustou strukturu, aby jí viry nepronikly. Spíše chrání ty druhé, protože vydechované infikované kapénky jsou podstatně větší a rouška je lépe zadrží. Podle hesla "Rouškou chráním tebe, ty, svojí rouškou, chráníš mne."

  Proto ti zdravotníci a jejich pomocníci, kteří s nakaženými přijdou do kontaktu, používají kromě ochranných obleků roušky jiné třídy, respirátory, brýle a ještě někdy štíty. Přesto se tisíce zdravotníků nakazily. Ostatně, ani 2 metry odstupu bezpečně nechrání před nakažením, ale lepší něco, nežli nic.

 • 4. 11. 2020 16:44

  Petr Faistauer

  @Pamětník: děkuji za osvětu, jako bych to nevěděl... ;-)

  Ale já mluvím o něčem jiném. Teď v druhé vlně je to malinko jinak. Na jaře byla rouška venku povinná. Teď podle populistických opatření je povinná jen na vyjmenovaných místech, jinak "jen když jste lidem blíže než 2m a ti lidé nejsou ze stejné domácnosti". Byl jste venku někde ve městě v posledních dnech? Lidi na to zvysoka s..., takže to "heslo" poněkud pozbývá platnosti, nezdá se vám? Ano a klidně to řeknu na plnou h...ústa, proč mám chránit "z dobroty srdce" nezodpovědné existence, které nechrání mě? To oni hazardují s mým zdravím... Tady by se měl použít mozek, ne trvat na modle...

  A ještě něco: lepší malý covid než velký covid? Nikoliv, lepší je žádný covid. V tomhle případě by bylo lepší to "nic".

  Celý komentář byl ale k tomu, že úplně neznámí lidé, co se sem dostali asi omylem ze Seznamu (a diví se, že někdo jim předělal Novinky...), šíří nesmysly jako "Zásada 4R"... Nikoliv jako příspěvek k tématu "roušky ano nebo ne".

 • 4. 11. 2020 22:30

  bez přezdívky

  4R RUCE ROUŠKY ROZESTUPY ROZUM
  Mně připadá smutné, když se lidé vymlovají na vládu, experty, počasí, .... Proto uvádím čtvrté kriterium. Nevymyslel jsem to, nevygooglil jsem to... viděl jsem to v jedné pražské nemocnici. Líbilo se mi to a považoval jsem za dobré se s vámi o heslo podělit.

  Díky za radu ve věci hledání pomocí Googlu. Umím to docela dobře. Začal jsem pracovat s předchůdcem Internetu (Bitnetem) hned po "plyšáku".

  S přáním pevného zdraví bez covidové infekce :-)
  Šufánek.

 • 5. 11. 2020 14:56

  Petr Faistauer

  Hezký den i Vám,
  proč jste tedy neuvedl, že viděno v jedné pražské nemocnici a není to nic oficiálního... ;-) Teď už to plně dává smysl. Díky, taky se mi to líbí :-)