Hlavní navigace

Názor k článku O voličský průkaz už s elektronickým podpisem žádat nemůžete od Adam - Asi je načase ty zákony začít upravovat tak....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2017 21:50

  Adam (neregistrovaný) ---.home.otenet.gr

  Asi je načase ty zákony začít upravovat tak. aby to bylo pohodlné pro občany a na aby si jen erár usnadňoval práci generováním povinností. (Např: máš datovou schránku? - tak na daňové přiznání od zaměstnavatele zapomeň a pěkně vyplňuj sám!)
  Myslím, že OP a nebo (ex-"kvalifikovaný") certifikát by měly jednoznačně identifikovat jednoho konkrétního (evropského) občana a ostatní údaje tam prostě nemají co dělat, už z toho důvodu, že se mohou měnit. (Kolikrát v platnosti OP se stihnete přestěhovat - když musíte měnit "trvalé bydliště", jakmile jste někde tři měsíce v kuse?)
  Takže je v podstatě jedno, "čí" identifikátor se použije, hlavně, aby se k tomu každá složka státu nebo i soukromý subjekt (banka...) dostala až do takové úrovně podrobností, má jakou má nárok (policie k řidičskému oprávnění, banka k trvalému bydlišti, matrika i k údaji o manželce - pro případ, že se pán chystá páchat mnohoženství).
  Takže je vlastně jedno, "čí" identifikátor je zrovna použit, pokud si to tazatel může/umí spojit. (Ostatní se prostě už snadno dohledá.)
  Jenže to by nesměly mít některé databáze formu šuplíkové kartotéky s lístečky, případně FoxPro databáze z devadesátých let. (Jen mírná nadsázka, prosím.)