Hlavní navigace

Názor k článku O voličský průkaz už s elektronickým podpisem žádat nemůžete od v.sp - A ještě do toho rozpolcení osobnosti - datová...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 9. 2017 3:51

    v.sp (neregistrovaný) 202.89.130.---

    A ještě do toho rozpolcení osobnosti - datová schránka jako FO a FOP. Pro FÚ jsem jedna osoba, podávající daň z přímu. Ale zrovna pro ten katastr jsem dvě - a s datovou schránkou FOP si nemůžu nechat zřídit sledování katastru jako FO.

    Jestli to nějak moc nepřeháníme - v ČR mám DS pro FO, pro FOP, kvalifikovaný podpis (ok, ten už jsem nechal proadnout), (pas,) občanku, řidičák, malý techničák, velký techničák.
    Když to porovnám s Novým Zélandem: techničáky fyzicky neexistují (teda přišel mi poštou jeden papír A4, jako že mi auto zaregistrovali). Řidičák mi přišel poštou (po složení zkoušky jsem měl týden jen ručně vypsaný papír bez fotky, ó hrůzo!). Občanka neexistuje. Pas jde vyřídit čistě poštou (a přijde kamkoli po světě). Mají něco jako OpenID ("RealMe"), ale moc to potřeba není. Třeba s FÚ jde vše online i bez toho. Plus spousta věcí jde udělat na poště.