Hlavní navigace

Názor k článku O2TV se rozšíří od listopadu i o HD kanály. Má to však své ale od anonym - A kde na venkově je VDSL? A kde...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 10. 2011 21:42

  bez přezdívky
  A kde na venkově je VDSL? A kde v síti O2, kde je VDSL nasazeno, funguje tak jak má? Já bych si tipl, že to nebude ani v 5 % jejich sítě... A tam, kde VDSL je a funguje tak nějak normálně jsou většinou výrazně lepší alternativy, když už ne rovnou optika tak alespoň to UPC nebo jiný kabelový operátor. :)

  Jinak stačí si projít statistiky měření internetu od O2 aby si každý zjistil, kolik že reálně to jejich VDSL průměrně chodí. Většinou je to kolem 7-9 Mbit u 16 Mbit tarifu a 14-15 Mbit u 25 Mbit tarifu (na který ale dosáhne jen zlomek uživatelů O2). A uznáte, že i když je kapacita linky kolem 7-9 Mbit, tak při spuštění HD televize s tokem 5-6 Mbit půjde internet do kytek.
  VDSL tedy sice NĚJAKÉ zlepšení přineslo, to je neoddiskutovatelné, ale je takovéto "zlepšení" v dnešní době nějakým přínosem? O2 je válcováno menšími ISP, a kdyby nemělo takovou reklamu a lidé nebyli ovce, tak už si dneska ADSL (resp. VDSL) nikdo nepořídí. Navíc otřesná rychlost uploadu pomocí DSL technologií už dneska začíná spouště lidí vadit, ač dřív to nebyl problém - internet je čím dál tím víc interaktivnější, lidé posílají rozměrnější balíky dat DO internetu, a tak jim i na UL rychlosti záleží. A reálná UL rychlost O2 je asi 500-800 kBit u 16 Mbit tarifu a 1200-1500 kBit u 25 Mbit tarifu, což je děs a hrůza!

  Běžný poměr využívání internetu je dnes 6:1 až 6:2 (DL:UL), tyto poměry si lze opět jednoduše vyhledat z různých statistik, já to beru dle přenesených dat uživatelů v naší síti. A uznáte, že tyto poměry O2 ani v nejmenším nesplňuje, když jejich poměr DL:UL je asi 16:1.