Hlavní navigace

Názor k článku O2TV se rozšíří od listopadu i o HD kanály. Má to však své ale od Pamětník - Představte si Štěpáne, že i proslulé "krváky" ve...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2011 19:14

  Pamětník
  Představte si Štěpáne, že i proslulé "krváky" ve HD zprávách Novy vypadají lépe, než v SD. Krev, rány a modřiny tam jsou detailnější a realističtější. :-)

  Opět se projevuje Váš handicap v informacích. Když nemáte a neviděl jste amatérské video se 720, nebo 1080 řádky, potom pohrdlivě nepochybujte, že i amatérská nahrávka může být na FullHD TV lepší než klasické televizní vysílání v SD. A ani to už není moc drahé. Osobně toho sice asi více natočím pod vodou než na suchu, ale s uspokojením potom slyším pochvaly, že je to někdy lepší než z SD televize. A to nemám vybavení za statisíce, které mají profíci, natáčející pro naučné stanice a mně k tomu stačí jen pouhé hladinové šnorchlování.

  Snad si ještě Štěpáne ze školy pamatujete, že čtverec nemá poměr stran 4:3, ale třeba se koukáte na nějakou vykopávku z pravěku monitorů, která třeba mohla mít takový exotický formát. :-) Ty první ale byly kruhové. A až si pořídíte nový monitor, klidně si jeho displej neprůhledně zalepte tak, aby Vám zůstal jen oblíbený čtverec. To je asi pro Vás ten přirozený formát a ne obdélník, který odpovídá přirozenému zornému poli oka normálního člověka.

  Kromě DVD už také existují BR přehrávače a nosiče. Pokud jste opět neviděl a pochybujete, můžete věřit, že to není jen marketingová finta, ale obraz na velkém FullHD TV je opravdu o něčem jiném, zejména, když k tomu je aparatura pro mnohokanálový zvuk a jedná se o dobře udělaný film.

  Tak exotické, nevědomé a naivní sousedy ale nemám, proto Vám jen musím věřit, že se domnívají, že DVB-T nepřežijí. :-)