Hlavní navigace

Názor k článku Provozovatel Wi-Fi není odpovědný za pirátství uživatelů. Ale má to háček od petr_p - To jako že si podnikatel sám rozhodne, jestli...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 19. 9. 2016 21:33

    petr_p (neregistrovaný) ---.bayer.uni.cx

    To jako že si podnikatel sám rozhodne, jestli se bude, nebo nebude registrovat? To asi ne. Zákon registraci formuluje jako povinnost pro podnikatele v komunikacích. Hostinský by mohl namítat, že podniká v pohostinství, ne v komunikacích. Ale rozsudek tvrdí opak. Tvrdí, že vůbec nezáleží, jestli se jedná o hlavní činnost, nebo činnost podporující činnost hlavní. Jediná nutná podmínka je, že se jedná o hospodářskou činnost.

    Že hostinský je neveřejná síť, tvrdíte vy. Rozsudek zase od bodu 34 do bodu 43 celou dobu operuje se službou poskytovanou provozovatelem komunikační sítě, která spočívá v jejím bezplatném zpřístupnění veřejnosti. Takže máme komunikační síť, která je zpřístupněna veřejnosti. Co jiného to je než veřejná komunikační síť?

    Nakonec, kdyby veškerá práva a povinnosti provozovatele komunikační sítě končila ještě před hostinským, proč by celý spor byl o něm, když by stačilo napsat poskytovateli hostinského, a ten by úplně ze stejného titulu zablokoval hostinského. Namísto toho soud rozhodl, že blokovat má hostinský.