Hlavní navigace

Názor k článku Obří PR skandál Facebooku, hacknuté účty na Twitteru a nový iPad Pro toho moc nevydrží od Niemand - Ať si klidně každý má svou interpretaci různých...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 11. 2018 10:33

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  Ať si klidně každý má svou interpretaci různých slov, ať si klidně přebírá interpretace od jiných zdrojů (filmy nejsou jediným zdrojem), ale ať nevynucuje svou interpretaci jako jedinou správnou. Celou dobu pozoruji pouze vynucování názoru od progresivních demagogů směrem k celé populaci, ale nepozoruji, že by tohle dělaly jiné skupiny v populaci tak často a tak vehementně (občas až agresivně) jako právě část progresivních neoliberálů (antifa, occupy, ...). To, jak jedinec interpretuje nějaké slovo často více vypovídá o tom jedinci, než o daném slově.

  Například tu před nějakou dobou byla kauza s H&M, kde připravovali katalog oblečení a byly tam i dětské kolekce s tématem "safari", které fotili na dětských modelech. Mezi těmi dětskými modely byl i černošský chlapec, na kterého připadla mikina s nápisem "Coolest monkey in the jungle". Na focení byla, kromě fotografů, vizážistů atd, přítomná i chlapcova matka. Nikdo se nijak nepozastavoval nad jakýmikoliv "potenciálně negativními asociacemi", pravděpodobně proto, že nikoho nenapadlo nějaké v tom spatřovat nebo hledat. Prostě viděli chlapce, na kterého připadlo focení X-té mikiny z Y dalších kusů oblečení v řadě. Když se ale obrázky kolekce objevily v online shopu, demagogové zavětřili příležitost a spustila se štvanice a výzvy k bojkotu H&M, hledání viníků apod.

  Podle mého názoru, rasismus přestane existovat tehdy, když se nebude vnímat barva kůže jako překážka. Pokud by nebyla tato mikina vnímaná jako vzbuzující rasistické asociace na bílém chlapci, ve společnosti, která není rasistická, by tak neměla být vnímaná ani na černém chlapci. Ovšem takové společnosti se těžko dosáhne, pokud bude rasistické myšlení zakořeněné v jeho příznivcích (rasisté) i v jeho odpůrcích (progresivní neoliberálové). Čekal bych, že alespoň odpůrci rasismu nebudou v sobě mít rasistické myšlení a nebudou tento způsob myšení propagovat.

  Ta kauza pak měla ještě několik menších doher. Jedna z nich byla, když chtěl nějaký progresivní nadšenec (pravděpodobně ještě ne až tak zasažen demagogií) vzít si z toho něco pozitivního a dal na sociální sítě svoji montáž s popisem "Coolest boy in the hood" ("hood" ve významu "mikina"). V reakci na to, se na něj vrhnula smečka jiných progresivistů, že to je také silně rasistické, protože "hood" v pouličním slangu znamená něco jako "území gangu", případně "ghetto". Korunu tomu pak dal ještě nějaký aktivista zabývající se módou profesionálně, kdy napsal vyjádření ve stylu, že lidé v dnešní společnosti musí být bdělí a nesmí ani opomenutím a nedbalostí přispět k takovýmto případům. V mé interpretaci pro mě (nikomu ji nevnucuji) to znamená výzvu, že v sobě musíme pěstovat rasistické myšlení a aktivně hledat všude ve společnosti příznaky, které takovému myšlení odpovídají, abychom mu předešli, protože bez znalosti rasistického myšlení bychom tyto příznaky mohli minout.