Hlavní navigace

Názor k článku OBS - kvalitní způsob práce nebo dobře provozované letadlo? od Alfonc Moucha - Celý komplikovaný systém založený na tom, neříci zájemci...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 5. 2005 2:11

    Alfonc Moucha (neregistrovaný)
    Celý komplikovaný systém založený na tom, neříci zájemci o práci co nejdéle o co jde - dokud není systematicky pozvolna zpracován - je jen důsledek špatně pochopených principů MLM. Špatnou aplikací těchto principů se za ty leta zničilo jméno společností na MLM založených (Herbalife, Amway atd.), což vytvořilo podobné šílené systémy, které se snaží obejít důsledky poškozeného jména a verbovat do svých řad touto oklikou. Jednoduše řečeno, téměř vždy se jedná o podnikání s Herbalife nebo Amway, ať už se nabídka práce tváří jakkoliv. A protože se nedá toto jméno vůbec bez negativních reakcí už ani vyslovit, vznikly podivnosti ala OBS, kde jsou tu víc tu méně nebo rafinovaněji zakukleny dealeři Herbalife nebo Amway.

    Dá se proti tomu jednoduše bránit tak, stěžovat si na dotyčného podáním stížnosti přímo u firmy. Firma sama se snaží řešit takové neseriózní často až podvodníky a pokud se jejich nekalé praktiky prokáží, bude jim u firmy zrušena registrace, případně přijdou o své provize nebo posty jako je milionářský tým atd. Dneska už je to ale tak rozrostlá síť, která se mateřské firmě vymkla z rukou, že se jí situaci řešit nedaří.

    To jen tak stručně na úvod do světa českého MLM ;)