Hlavní navigace

Názor k článku Ochrana soukromí v eRoušce podrobně. Jaká data sbírá a jak čelí rizikům? od petrph - Potíž s touhle analýzou je to, že kontroluje...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 5. 2020 9:39

    petrph

    Potíž s touhle analýzou je to, že kontroluje pouze vlastní aplikaci eRouška - a ta mohla být bezpečná. Taky proto je tam ona poznámka "..Aplikace by nemusela sbírat telefonní čísla .. namísto toho by mohla uživatele, kteří přišli do styku s nakaženou osobou, upozornit pomocí push notifikace ". Takhle to totiž přece bylo u aplikací tohoto typu slibováno, že pouze anonymně upozorní uživatele na nedávný kontakt s nakaženým a tečka.
    Jenomže - jak se i v článku píše, ta data se (na vyžádání ) předávají hygienikům, potažmo tedy státní správě -a jak bylo několikrát opakováno,s hygieniky na tom pracuje armáda.
    Tudíž, právě tohle rozhraní by se mělo zkontrolovat jako hlavní, zda k němu přistupuje jen kdo má, zda jsou i u hygieniků smazána či evidována nadále . Ono se totiž dá naopak předpokládat, že ti si naopak ta data - pro svou potřebu evidují, párují (po hovorech) se jmény i adresami, ukládají, určitě i po své linii předávají dál?