Hlavní navigace

Názor k článku Ochrana soukromí v eRoušce podrobně. Jaká data sbírá a jak čelí rizikům? od Filip Jirsák - Požadovat po někom, aby hledal nevýhody řešení, pokud...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 5. 2020 21:30

    Filip Jirsák

    Požadovat po někom, aby hledal nevýhody řešení, pokud ho prezentuje jako lepší, je logický požadavek. Mimochodem, ten článek je snad psaný pro lidi, kteří si to nezjistí sami – takže je oprávněné, aby čtenář tu analýzu požadoval i tehdy, když sám žádné problémy navrhovaných řešení najít nedokáže.

    Nicméně když si ty nevýhody neumíte dohledat, já vám je klidně zopakuju. Ten třetí alternativní přístup (decentralizovaný), který údajně nabízí vyšší ochranu soukromí, znamená, že se všichni uživatelé budou průběžně dozvídat seznam všech „infikovaných“ ID. Přičemž ta ID se dají „v terénu“ spárovat s konkrétním člověkem. Takže ta „vyšší ochrana soukromí“ znamená, že budete zveřejňovat, kdo je nakažen. Jak můžete věřit někomu, kdo se u jiného řešení obává možného úniku telefonních čísel, ale u vlastního řešení mu nevadí praktické zveřejňování seznamu nakažených lidí, a ani to nezmíní jako možný problém?